Wysokogatunkowe wyroby Mennicy Polskiej: Patek Philippe

Patek Philippe to najlepsze i najdroższe zegarki na świecie, jakie można nabywać w Mennicy Polskiej. Indywidualne patenty zastosowane w poszczególnych zegarkach ukazują ich rangę. To rozwiązania odnośnie jakich nie ma zastrzeżeń, iż są nie do porównania z innymi. Kolekcja Patek Philippe jest obszerna. Kolekcjonerzy mogą sprawdzić, jakie czasomierze są udostępnione i pośród nich znaleźć najlepsze modele, jakie maksymalnie będą im odpowiadać.

Antoni Patek, twórca marki zegarków od pierwszych chwil stawiał na jakość zegarków i do dzisiaj tak pozostało. Nie bez powodu kolekcjonerzy często podkreślają, że zaprezentowane zegarki to zegarki z duszą. Zauroczenie tymi zegarkami trwa do teraz, a wyszukać je można w prestiżowych salonach z całego świata. Mimo, że same zegarki nawiązywały do tradycji, nie da się zaprzeczać, że ciągle podążają za bieżącymi trendami. Dowodem na to jest na przykład ponad kilogramowy model Calibre 89, z trzydziestoma trzema mechanizmami oraz 1728 częściami. Złoty zegarek pokazuje między innymi wschody oraz zachody słońca, temperaturę czy fazy księżyca. Ręczna manufaktura i rzemiosło zachęcają do nabywania ekskluzywnych modeli.

Zegarki mechaniczne bazują na sprawdzonych, a równocześnie unikatowych rozwiązaniach, czyli są chętnie wybierane. Precyzja, niezawodność, praktyczność, doskonała prezencja, tradycja i technika – właśnie w ten sposób można scharakteryzować wskazane modele. Są potwierdzeniem luksusu.

Wizerunek firmy, jak i jej wyroby sprawiają, że rodzimi kolekcjonerzy chętnie nabywają takie zegarki. To modele naręczne dedykowane wymagającym użytkownikom. Takie czasomierze bez wątpienia są polecane osobom przykładającym uwagę do swojego wizerunku i doceniają wysokiej jakości dodatki. Kolekcjonerzy cenią rzemiosło wykonania oraz dbałość o najmniejsze detale. Kupno czasomierzy Patek Philippe traktowany jest jako zainwestowanie w przyszłość.