Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po wywiadzie lekarskim ekspert wywnioskuje, że w konkretnym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W trakcie konsultacji uwzględnione są wyznaczniki takie jak: rodzaj choroby, współwystępujące schorzenia pacjenta, przyjmowane specyfiki medyczne, przebyte wcześniej pobyty w szpitalu i zabiegi operacyjne, urazy z lat poprzednich. W trakcie konsultacji ma miejsce również ocena siły mięśniowej pacjenta i może być zlecone badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje interdyscyplinarne zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywrócić sprawność w obrębie narządu ruchu.

Można między innymi oczekiwać: przywrócenia kompletnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy obniżenia odczuwania dolegliwości w przypadkach bólu oraz dyskomfortu. Niezależnie od faktu, z czym zmaga się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócić rolę narządu ruchu. Rehabilitanci przygotowują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla wszystkich pacjentów.

Nowoczesny sprzęt ortopedyczny wzmacnia słabsze mięśnie, przywraca zakres ruchu, a także poprawi całą sprawność. W Sports Medic może także odbyć się rehabilitacja chorych po operacjach, bazująca na na stosowaniu się do zaleceń lekarzy i powrocie do standardowego stylu funkcjonowania. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą także skorzystać sportowcy po przeżytych kontuzjach. Można na rehabilitację trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości i więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego oraz stopy.

Na dodatek, choroby w takiej placówce leczone są również z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi zmagają się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W placówce realizowane są również badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, polegające na analizie stanu układu kostno – biodrowego wraz ze zrobieniem ultrasonograficznego obrazowania bioderek.