Jak wychować szczenię? Zabawa oraz tresura

Świat, w jakim dziś żyjemy bez ustanku galopuje do przodu, co powoduje, iż w wielu przypadkach nie znajdujemy czasu na spełnienie wszystkich wymogów, jakie mają nasi czworonożni przyjaciele. Z tego też względu wybierając dla siebie psa musimy zastanowić się czy odnajdziemy czas na to, żeby pies nie był nieszczęśliwy, samotny w naszym domu. Weterynarze z kompletnego świata uważają, iż psy są stworzeniami, które odczuwają szereg emocji, a także mają szereg wymogów, które jakikolwiek właściciel ma obowiązek spełnić. Jeśli chcemy, by skonstruowany przez nas pies był szczęśliwy powinniśmy spełnić parę warunków, jakie uczynią, że będzie on czuł się kochany przez całą rodzinę.

W szczególe powinniśmy wiedzieć, iż świat psa jest w każdym calu przewidywalny, dlatego też warto już w szczenięcym okresie nauczyć go pewnych zachowań, to naturalnie dzięki jakim następnie będziemy w stanie określić a później spełnić wszystkie jego potrzeby. Nie zapominajmy również jego świat czworonoga jest również kontrolowany, to naturalnie dzięki czemu pies wie, jakie zachowanie spotyka się z nagrodą a jakie obarczone będzie karą – zobacz sklep dla psa online. To człowiek udomowił pieska, wobec tego również z biegiem czasu stał się on w każdym calu od niego zależny. Taka sytuacja powoduje, iż jeżeli mamy pieska w domu i nie spełnimy jego wszystkich pragnień, czuje się on nieszczęśliwy.

Wybierając dla siebie pieska, musimy określić, jakie potrzeby ma dana rasa, a w głównej mierze zadać sobie pytanie, czy jesteśmy w stanie im sprostać. Wielu właścicieli psów twierdzi, że czworonogowi wystarczy tylko łańcuch, buda i miska z jedzeniem. Nic bardziej fałszywego, bowiem jeśli pies w wyniku frustracji oraz stresu zerwie się z łańcucha, jest skłonny pogryźć człowieka. Sytuacja ta powoduje, że pies pożąda stabilnego środowiska, ruchu, spacerów a dzięki temu typowego trybu życia. Jeżeli pies będzie czuł, iż jego potrzeby są spełnione, będzie po prostu w pełni szczęśliwy, a przede wszystkim w każdej sytuacji będzie on naszym przyjacielem.