Fakty: turystyka, sport i humor

Codziennie do każdego z nas dociera niezliczona liczba informacji. Jedne uznajemy za informacje zupełnie zbędne, inne za godne odnotowania. Powiększają naszą wiedzę na różnorodne tematy. Są też ciekawostki o charakterze rozrywkowym. Często je zapominamy, ale umiejętnie przygotowane ciekawostki mogą zatrzymać się w naszej pamięci nawet na stałe. Czemu tak się dzieje?

Turystyka. Ciekawostki o miejscowościach i państwach

XXI wiek, to wzmożenie zdolności podróżowania. Obecnie jest oczywiste, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz w dalekim kraju robimy selfie. Poznajemy wspaniałe destynacje i nieznaną kulturę. Branża turystyczna oferuje nam szeroką ofertę miejsc noclegowych i atrakcji, z których można skorzystać. Nieznana kraina wszystkich z nas stoi otworem i na podróż często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Odległa wyprawa nie jest już hermetycznym działaniem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawostkom jesteśmy w stanie szybko dowiedzieć się najważniejszych wiadomości. Na temat kontynentu albo terytorium, albo miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat miasta w Europie (np. Barcelona, Amsterdam, Rzym, w którym planujemy citybreak, jego lokalnych niespodzianek i miejsc godnych poznania. Osoby planujące urlop lub szybki wypad po kraju, też szukają szybkich informacji. Ciekawią je treściwe informacje na temat województwa jak również miejscowości. Obojętne czy to duże miasto – Warszawa, Szczecin, Kraków czy mniejsze, np. Puck, Busko-Zdrój czy Zakopane. Szybkie informacje o atrakcjach miejsc które chcemy odwiedzić, są bardzo wartościowe. Naturalnie, jeśli są przy okazji rzetelne, napisane w klarowny i skondensowany sposób.

Jakich informacji szukamy, jeśli chodzi o podróżowanie? Przykładowo ciekawostki o groundhoppingu, hotelach czy samolotach elektrycznych. O dworcach kolejowych, promach albo walizkach.

Kawały i żarty na poprawę humoru

Nawet permanentny ponurak, uwielbia rozrywkę. Opowiadanie kawałów, oglądanie komedii, wygłupów kabaretów, oglądanie zabawnych obrazków – to znakomita frajda. Niezależnie od tego ile człowiek ma lat, co lubi i w jakim miejscu przebywa. Kiedyś dowcipy, żarty i satyryczne obrazki trafiały do gazetek z dowcipami (np. kultowy obecnie miesięcznik Dobry Humor) oraz do rubryk z humorem w gazetach. Aktualnie to wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki – w Internecie.

Kiedyś uwielbialiśmy rozpowszechniać kawały o milicjantach oraz kawały polityczne. Były kawały o pacjentce odwiedzającej medyka i dowcipne żarty|anegdoty o sołtysie Wąchocka. W przeszłości znane były kawały o blondynkach, dowcipy o Chucku Norrisie. Śmieliśmy się z dowcipów zaczynających się od „Twoja stara”… Bardzo krótkie żarty czyli dowcipne zagadki trafiły nawet do programów rozrywkowych. Nieustannie powielane dowcipy czyli znane i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Dowcipy znajdziemy w portalu DobryHumor.pl oraz Sadurski.com, najlepsze opowiastki także ciekawostki o znanych ludziach – w Anegdoty.pl. Ludzie mający do siebie dystans, chętnie zamówią karykaturę w serwisie Karykatury.com. Karykaturzystę tworzącego karykatury na żywo, można aktualnie zaprosić na uroczystość weselną albo firmowy event. Bo oglądanie śmiesznych obrazków, żartobliwych karykatur również wpływa na dobre samopoczucie.

Niezwykłe ciekawostki ze świata sportu, o zwierzętach

Czy lubisz śledzić ciekawostki sportowe? Śledzimy codzienne wydarzenia o wynikach i wyczynach znanych ludzi sportu i cenionych zespołów futbolowych. Ale istnieją także ciekawostki – ponadczasowe, często niespodziewane fakty o dyscyplinach sportowych, o klubach piłkarskich, reprezentacjach futbolu czy siatkówki. Interesujące ciekawostki o sporcie śledzi Każdy. Niezależnie od tego, czy chodzi o koszykówkę, Formułę I, skoki narciarskie czy lekkoatletykę.

Lubimy też czytać ciekawe fakty o zwierzątkach, choć to głównie domena ludzi młodych. Interesują nas ciekawe fakty ze świata zwierząt, z którymi mamy do czynienia codziennie (np. psy. Poszukujemy też nieznanych informacji o egzotycznych zwierzakach, żyjących daleko od Polski. Gdzie mieszkają pingwiny, jak żyje diabeł tasmański, jakie zwyczaje mają kangury, sowy albo albatrosy.

Panie lubią wyszukiwać ciekawostki o diecie i gotowaniu. Interesują się skąd wzięły się faworki, wafle, zioła. Szukają ciekawostek o urodzie. Jaka jest historia perfum, szminki lub pończoch albo Bollywood.

Panowie lubią ciekawostki o samochodach, historyczne, telewizyjne. Nie każdy zna ciekawostki o filmie z kapitanem Klossem lub z Frankensteinem. Szukają niezwykłych faktów o fotografowaniu, amfibiach, hazardzie, o horrorach.

Wszystkich chyba interesują niezwykłe ciekawostki o wampirach, świętym Mikołaju, Walentynkach. O Andrzejkach, karnawale albo złocie. Okazji, aby poznać niezwykłe fakty o wszystkim co nas otacza, jest cała masa. Trzeba jednak mieć świadomość, gdzie je poszukiwać.